Biografia

Historia Główki

Krzysztof Głowacki to polski bokser, który urodził się 31 lipca 1986 roku w Wałczu w województwie zachodniopomorskim. Pierwszym klubem, w którym trenował był Orzeł Wałcz. Zaczynał od aikido i karate, by wreszcie stać się bokserem.

Był zawodowym mistrzem świata organizacji WBO w wadze junior ciężkiej, złotym medalistą młodzieżowych mistrzostw Polski w boksie amatorskim w latach 2003-2005 i wicemistrzem Polski seniorów w kategorii super ciężkiej w 2007 roku. W 2008 r. zdobył brązowy medal. Jako amator walczył 125 razy, wygrał 102 walki, 3 zakończyły się remisem, a 20 przegraną boksera. W latach 2006-2008 był zawodnikiem kadry olimpijskiej.

Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w roku 2008, kiedy zadebiutował na ringu zawodowym. Pierwszą walkę wygrał na punkty. Po sześciu rundach pokonał młodszego od niego o dwa lata Mariusza Radziszewskiego. Trzecią walkę stoczył 7 listopada tego samego roku również z Polakiem-Dariuszem Ballą. O wygranej Głowackiego zadecydował nokaut techniczny w drugiej rundzie. Tym samym po raz pierwszy wygrał przed czasem.

W roku kolejnym, 20 września, udało mu się zdobyć wakujący pas federacji BBU International Champion. Wówczas pokonał Łukasza Rusiewicza po sześciu rundach. 20 grudnia tego samego roku wygrał walkę w trzeciej rundzie z Josipem Jalusiciem poprzez nokaut techniczny.

17 marca 2011 roku po sześciu rundach pokonał na punkty Ismaila Abdoula. Po operacji łokcia wrócił na ring 2 kwietnia 2011 roku, by wygrać z Levanem Jomardashvilim. Poprzez nokaut techniczny w szóstej rundzie wygrał z Felipe Romero 18 sierpnia 2012 roku, wówczas po raz pierwszy obronił tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w kategorii junior ciężkiej. W tej walce stawką był również wakujący pas WBO Intel-Continental.

Z Jamajczykiem Richardem Hallem wygrał przez nokaut techniczny po trzech rundach. Gala odbyła się w kopalni soli w Wieliczce 19 października 2013 roku. W Rzeszowie walczył ponownie z Ismailem Abdoulem, miało to miejsce 28 czerwca 2014 roku. Głowacki pokonał Belga jednogłośnie na punkty. Był to pojedynek w ramach rewanżu. Trwał osiem rund. W Toruniu zmierzył się z Nurim Seferim 31 stycznia 2015 roku na gali Wojak Boxing Night. Zwyciężył jednogłośnie na punkty. Walka trwała dwanaście rund. Na gali, która odbyła się 14 sierpnia 2014 roku w Prudential Center w Newark wygrał poprzez nokaut z Niemcem Markiem Huckiem. Bronił on pasa po raz czternasty. Głowacki pokonał go w jedenastej rundzie, zdobywając tym samym pas mistrza świata federacji WBO.

Pierwsza obrona tytułu miała miejsce 16 kwietnia 2016 roku w Nowym Jorku, na Brooklynie. Polski bokser wygrał na punkty ze Steve'em Cunninghamem. Po tej walce uplasował się na pierwszym miejscu wśród pięściarzy kategorii junior ciężkiej według rankingu serwisu Boxrec.com.