Aktualności

Wiadomości ze świata główki

Doczekaliśmy się – nasz Mistrz, po dłuższej przerwie, powraca na ring. Już niedługo, bo 24 czerwca będziemy mogli kibicować Krzyśkowi, który stoczy walkę podczas siódmej edycji gali Polsat Boxing Night: Nowe Rozdanie. Będzie to koleny występ "Główki" w Ergo Arenie Gdańsk. Tam właśnie, we wrześniu ubiegłego roku, odbyło się jego ostatnie i niezapomniane starcie, kiedy to po drugiej stronie ringu stanął Oleksandr Usyk.

Na rzecz występu w Gdańsku zrezygnowano z majowej walki. Walka, która miała odbyć się w kwietniu również nie doszła do skutku ze względu na kontuzję kolana Krzyśka. Jego przeciwnikiem miał być Vikapita Merora z Namibii.

Choć jeszcze nie jest znane nazwisko rywala, Krzysztof jako człowiek niezwykle ambitny ma wysokie oczekiwania wobec przyszłego przeciwnika. Według Mistrza musi to być zawodnik wysokiej klasy, aby sama walka miała prestiżowy charakter – jego założeniem jest wygrywanie z najlepszymi. Na liście życzeń "Główki" znajduje się kilka nazwisk, wśród nich doszukamy się m.in. Denisa Lebiediewa czy Murata Gassijewa.

Ponadto Krzysztof nieustannie myśli o rewanżu z Oleksandrem Usykiem i tym samym o odzyskaniu pasa Mistrza Świata federacji World Boxing Organization w wadze junior ciężkiej. Trzeba podkreślić, że to była jedyna przegrana walka w karierze Krzyśka, na 27 walk jakie stoczył. Pojedynku z Usykiem, jeszcze w tym roku, nie wyklucza Fiodor Łapin – trener Krzysztofa.