News

Newest info from Glowkas world

Jeszcze nie są znane dokładne szczegóły dotyczące walki o pas mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji World Boxing Organization, ale na pewno można szykować się na kolejne wielkie emocje.
Po tym jak Mairis Biedris (26-1, 18 KO) oddał tytuł mistrza świata WBO, zgodnie z ostateczną i jednogłośną decyzją federacji, do walki o ten tytuł przystąpią Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) oraz Brytyjczyk Lawrence Okolie (14-0, 11 KO). Rywal Główki jest mistrzem Europy w limicie do 90,7 kg.

Nie pozostaje nic innego jak czekać na informacje dotyczące organizacji pojedynku. Obie strony, w ciągu kilkunastu dni, mają dojść do porozumienia na drodze prowadzonych negocjacji. Jeżeli jednak uzgodnienia nie przyniosą efektów, przeprowadzony zostanie przetarg pozwalający wyznaczyć organizatora walki.

Share:

Kto zostanie nowym mistrzem świata wagi junior ciężkiej federacji WBC? Podczas konwentu w Meksyku zadecydowano, że o tytuł powalczą Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) i pochodzący z Demokratycznej Republiki Kongo – Ilunga Makabu (26-2, 24 KO). Dotychczas ten zaszczytny tytuł należał do Oleksandra Usyka, jednak zdecydował się na przeniesienie do kategorii ciężkiej.

Miejsca jakie zajmują bokserzy w rankingu WBC to: pierwsze miejsce dla Ilunga Makabu, natomiast drugie zajmuje Krzysztof Głowacki. Zapowiada się kolejna ciekawa walka, gdyż Makabu to przeciwnik wysokiej rangi. Do jego osiągnięć należą wygrane w Rosji starcia z Dmitrijem Kudriaszowem oraz Aleksiejem Papinem.

Przypominamy, że ostatnią walkę Krzysiek stoczył w czerwcu z Łotyszem Mairisem Briedisem w Rydze podczas Gali World Boxing Super Series. To była pamiętna walka, ponieważ przebiegła w cieniu skandalu. Wielu z nas ma przed oczami zadany cios łokciem przez Briedisa i uderzenia po gongu sędziowskim, co zdecydowało o wygranej przeciwnika Krzyśka.

Share:

Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu walki jaką stoczyli Krzysiek i Łotysz Mairis Briedis podczas gali World Boxing Super Series w Rydze. Skandaliczne wydarzenia wzbudziły wiele emocji wśród polskich kibiców i które na pewno nie pozostaną bez odzewu ze strony promotora naszego Mistrza.

Przełomowym momentem walki była runda druga, podczas której „Główka” otrzymał cios łokciem od Briedisa w szczękę, będący odzewem za uderzenie w tył głowy Łotysza. Briedis za to naganne, i celowe jak sam się przyznał, działanie otrzymał od sędziego jedynie słowne ostrzeżenie. Uderzenie było na tyle silne, że Krzysiek nie był w stanie toczyć pojedynku w pełni sił. Mimo to runda trwała dalej, choć sygnał gongu kończącego ten etap walki był wyraźny. Ciosy zadane już po sygnale to rażące niedopatrzenie ze strony sędziów pozostawiające ogromy niesmak oraz niedowierzanie.

Runda trzecia trwająca kilkanaście sekund zakończyła się nokautem. Krzysiek kolejny raz pokazał charakter wojownika, bo mimo tak nieczystej gry, starał się do ostatnich sekund stanąć na nogi i kontynuować walkę.

Share:

Solidne przygotowania i bojowe nastawienie do walki podczas Gali World Boxing Super Series, która odbyła się w Chicago, przyniosło oczekiwane efekty. Kolejny raz "Główka" udowodnił, że jest Mistrzem światowej rangi zdobywając pas WBO. Tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej uzyskał pokonując na punkty Rosjanina Maksima Własowa.

W przeciągu 12 rund mogliśmy zobaczyć jak zawsze klasę walki na najwyższym poziomie i od pierwszej rundy widać było zdecydowaną przewagę naszego pięściarza. Choć Własow próbował większą ilością ciosów osłabić Krzyśka i przejąć kontrolę nad walką - nie udało mu się. Krzysiek skutecznie odpierał ataki, a od siódmej rundy dodatkowo przyspieszył tempo, co przesądziło o jego wygranej.

"Główka" zaprezentuje się kolejny raz podczas półfinału Gali World Boxing Super Series, a jego przeciwnikiem będzie Mairis Briedis.

Share:

Po wygranej w Wałczu podczas gali boksu zawodowego KnockOut Boxing Night #1 i znokautowaniu Solidago Santandera oraz zasłużonej przerwie wakacyjnej, nadszedł czas na następne wyzwanie. Gdzie będziemy mogli podziwiać bokserską klasę Krzyśka? Już niedługo, bo w październiku rozpocznie się kolejna, bo druga edycja gali World Boxing Super Series. Sam pojedynek obejrzymy już 10 listopada w Chicago i podczas tego wydarzenia Krzysztof zmierzy się w ćwierćfinale z Rosjaninem Maksimem Własowem (42-2, 25 KO). Główka jest pełen entuzjazmu i motywacji w nim nie brakuje, ponieważ jak sam zaznacza, Własow to mocny i wymagający przeciwnik. Kiedy w perspektywie jest walka z przeciwnikiem wyższej rangi, Krzysiek jeszcze chętniej przystępuje do przygotowań i energicznie pracuje nad formą, by pokonać rywala w najlepszym stylu. Rozgrywki odbywać się będą w kategorii wagi junior ciężkiej.

Share:

Kolejna dobra wiadomość dla miłośników talentu Krzyśka. Zobaczymy naszego Mistrza podczas wyjątkowego wydarzenia - KnockOut Boxing Night #1, które odbędzie się w Wałczu. Już 12 maja Krzysiek zmierzy się z przeciwnikiem z Kolumbii - po drugiej stronie ringu stanie Santander Silgado (28-4, 22 KO).
„Główka” podkreśla, że nie będzie to łatwa walka, ponieważ Silgado to wymagający i silny zawodnik. W związku z tym fani mogą liczyć na wyjątkowo emocjonujące starcie. Choć zapowiada się niełatwy pojedynek, Krzysiek jest pełen motywacji. Jak na prawdziwego wojownika przystało lubi wyzwania i zapewnia, że kibice się nie zawiodą.
KnockOut Boxing Night #1 to wydarzenie zakrojone na szeroką skalę – transmisję z gali na żywo będzie można obejrzeć TVP Sport i TVP 1. Obok Krzyśka swoją siłę i umiejętności pokażą także: Paweł Stępień, Przemysław Runowski, Marek Matyja i Fiodor Czerkaszyn.

Share: