News

Newest info from Glowkas world

Kto zostanie nowym mistrzem świata wagi junior ciężkiej federacji WBC? Podczas konwentu w Meksyku zadecydowano, że o tytuł powalczą Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) i pochodzący z Demokratycznej Republiki Kongo – Ilunga Makabu (26-2, 24 KO). Dotychczas ten zaszczytny tytuł należał do Oleksandra Usyka, jednak zdecydował się na przeniesienie do kategorii ciężkiej.

Miejsca jakie zajmują bokserzy w rankingu WBC to: pierwsze miejsce dla Ilunga Makabu, natomiast drugie zajmuje Krzysztof Głowacki. Zapowiada się kolejna ciekawa walka, gdyż Makabu to przeciwnik wysokiej rangi. Do jego osiągnięć należą wygrane w Rosji starcia z Dmitrijem Kudriaszowem oraz Aleksiejem Papinem.

Przypominamy, że ostatnią walkę Krzysiek stoczył w czerwcu z Łotyszem Mairisem Briedisem w Rydze podczas Gali World Boxing Super Series. To była pamiętna walka, ponieważ przebiegła w cieniu skandalu. Wielu z nas ma przed oczami zadany cios łokciem przez Briedisa i uderzenia po gongu sędziowskim, co zdecydowało o wygranej przeciwnika Krzyśka.