News

Newest info from Glowkas world

Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu walki jaką stoczyli Krzysiek i Łotysz Mairis Briedis podczas gali World Boxing Super Series w Rydze. Skandaliczne wydarzenia wzbudziły wiele emocji wśród polskich kibiców i które na pewno nie pozostaną bez odzewu ze strony promotora naszego Mistrza.

Przełomowym momentem walki była runda druga, podczas której „Główka” otrzymał cios łokciem od Briedisa w szczękę, będący odzewem za uderzenie w tył głowy Łotysza. Briedis za to naganne, i celowe jak sam się przyznał, działanie otrzymał od sędziego jedynie słowne ostrzeżenie. Uderzenie było na tyle silne, że Krzysiek nie był w stanie toczyć pojedynku w pełni sił. Mimo to runda trwała dalej, choć sygnał gongu kończącego ten etap walki był wyraźny. Ciosy zadane już po sygnale to rażące niedopatrzenie ze strony sędziów pozostawiające ogromy niesmak oraz niedowierzanie.

Runda trzecia trwająca kilkanaście sekund zakończyła się nokautem. Krzysiek kolejny raz pokazał charakter wojownika, bo mimo tak nieczystej gry, starał się do ostatnich sekund stanąć na nogi i kontynuować walkę.

Share:

Solidne przygotowania i bojowe nastawienie do walki podczas Gali World Boxing Super Series, która odbyła się w Chicago, przyniosło oczekiwane efekty. Kolejny raz "Główka" udowodnił, że jest Mistrzem światowej rangi zdobywając pas WBO. Tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej uzyskał pokonując na punkty Rosjanina Maksima Własowa.

W przeciągu 12 rund mogliśmy zobaczyć jak zawsze klasę walki na najwyższym poziomie i od pierwszej rundy widać było zdecydowaną przewagę naszego pięściarza. Choć Własow próbował większą ilością ciosów osłabić Krzyśka i przejąć kontrolę nad walką - nie udało mu się. Krzysiek skutecznie odpierał ataki, a od siódmej rundy dodatkowo przyspieszył tempo, co przesądziło o jego wygranej.

"Główka" zaprezentuje się kolejny raz podczas półfinału Gali World Boxing Super Series, a jego przeciwnikiem będzie Mairis Briedis.

Share:

Po wygranej w Wałczu podczas gali boksu zawodowego KnockOut Boxing Night #1 i znokautowaniu Solidago Santandera oraz zasłużonej przerwie wakacyjnej, nadszedł czas na następne wyzwanie. Gdzie będziemy mogli podziwiać bokserską klasę Krzyśka? Już niedługo, bo w październiku rozpocznie się kolejna, bo druga edycja gali World Boxing Super Series. Sam pojedynek obejrzymy już 10 listopada w Chicago i podczas tego wydarzenia Krzysztof zmierzy się w ćwierćfinale z Rosjaninem Maksimem Własowem (42-2, 25 KO). Główka jest pełen entuzjazmu i motywacji w nim nie brakuje, ponieważ jak sam zaznacza, Własow to mocny i wymagający przeciwnik. Kiedy w perspektywie jest walka z przeciwnikiem wyższej rangi, Krzysiek jeszcze chętniej przystępuje do przygotowań i energicznie pracuje nad formą, by pokonać rywala w najlepszym stylu. Rozgrywki odbywać się będą w kategorii wagi junior ciężkiej.

Share:

Kolejna dobra wiadomość dla miłośników talentu Krzyśka. Zobaczymy naszego Mistrza podczas wyjątkowego wydarzenia - KnockOut Boxing Night #1, które odbędzie się w Wałczu. Już 12 maja Krzysiek zmierzy się z przeciwnikiem z Kolumbii - po drugiej stronie ringu stanie Santander Silgado (28-4, 22 KO).
„Główka” podkreśla, że nie będzie to łatwa walka, ponieważ Silgado to wymagający i silny zawodnik. W związku z tym fani mogą liczyć na wyjątkowo emocjonujące starcie. Choć zapowiada się niełatwy pojedynek, Krzysiek jest pełen motywacji. Jak na prawdziwego wojownika przystało lubi wyzwania i zapewnia, że kibice się nie zawiodą.
KnockOut Boxing Night #1 to wydarzenie zakrojone na szeroką skalę – transmisję z gali na żywo będzie można obejrzeć TVP Sport i TVP 1. Obok Krzyśka swoją siłę i umiejętności pokażą także: Paweł Stępień, Przemysław Runowski, Marek Matyja i Fiodor Czerkaszyn.

Share:

Kolejny raz Krzysiek pokazał jak wygrywa się po mistrzowsku. Przypominamy, że nasz pięściarz zmierzył się 10 lutego w Nysie z Sergiejem Radczenką (6-1, 5 KO), który w ostatniej chwili zajął miejsce Manroya Sadiki.
Pierwsza tegoroczna walka Krzyśka zakończyła się sukcesem i jak zawsze mogliśmy liczyć na widowiskowe starcie. Już w pierwszych rundach Krzysiek pokazał swoją siłę i starał się "zmusić" rywala do obrony. Radczenko to mocny przeciwnik i przewaga Krzyśka nie trwała długo - skutecznie odpierał ataki. Piąta runda okazała się bardzo emocjonująca, ponieważ "Główka" został kilkoma ciosami powalony na deski. Walka jednak nie okazała się skończona – Krzysiek odpowiedział Radczence równie silnymi kontrami. Ostatecznie "Główka" wygrał na punkty – starcie zakończyło się wynikiem 77-73 dla naszego pięściarza.

Share:

O tym, że Krzysiek boksuje zawsze w dobrym stylu nie musimy Was przekonywać, a będziecie mogli go ponownie podziwiać już w sobotę 10 lutego. Zobaczymy Mistrza w akcji podczas znaczącej gali BitBay Boxing Event, która odbędzie się w Nysie.

Zastanawiacie się z kim zmierzy się Krzysiek? Po drugiej stronie ringu stanie pochodzący z Konga Manroy Sadiki (14-1-1, 6 KO), który z całą pewnością należy do silnych zawodników. „Główka” jednak zapowiada walkę w dobrym stylu, więc nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za wygraną - liczymy na efektowne starcie. Przygotowania do gali dobiegły już końca. Krzysiek wytrwale trenował pod okiem Michała Olasia oraz Luka Watkinsa. Na tym samym wydarzeniu wystąpi również Krzysztof Włodarczyk.

Nasz Mistrz myśli również o odzyskaniu tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej. Chciałby przystąpić do tego zadania już pod koniec roku.

Share: